Четвер, 29 червня 2017 10:22

НАЗК просить оштрафувати Ляшка за неправдиві дані

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) просить Печерський районний суд Києва оштрафувати голову парламентської фракції РПЛ Олега Ляшка на суму від 7 000 до 12 000 гривень за поєднання депутатської діяльності з керівництвом ЗАТ "Редакція газети "Політика", та дачу завідомо неправдивих пояснень.

 

 У своїй декларації за 2015 року політик зазначив, що йому належить 33,3% акцій ЗАТ "Редакція газети "Політика".

Як повідомляють "Українські новини", посилаючись на джерело в НАЗК, агентство встановило, що на 2006-2016 рр. Ляшко входив до виконавчого органу компанії і продовжує входити до складу її правління зараз. При цьому, згідно із законом "Про засади запобігання і протидії корупції", який діяв на момент обрання Ляшка депутатом 8-го скликання, він зобов'язаний був передати належні йому корпоративні права іншій особі.

 Наголошується, що політик не надав НАЗК доказів передачі своїх корпоративних прав в "Редакції газети "Політика" іншій особі шляхом укладання відповідного договору.

Згідно статуту ЗАТ, компанія є прибутковою, тому Ляшко порушив вимоги ч. 2 ст. 172-4 Кодексу про адміністративні правопорушення. Крім цього, ст. 25 "Про запобігання корупції" прямо забороняє депутатам входити до складу правління чи наглядової ради підприємства або організації.

Крім того, агентство просить оштрафувати політика за надання Агентству завідомо недостовірної інформації, оскільки в письмових поясненнях Ляшко запевнив, що не є власником акцій ЗАТ і не підтримує з компанією зв'язку більше 10 років.

Нагадаємо, що 25 квітня глава парламентської фракції "Радикальної партії" Олега Ляшка протягом чотирьох годин допитували в НАБУ як свідка в рамках кримінального провадження про його можливе незаконне збагачення.

 Раніше ЗМІ повідомляли про те, що за минулий рік лідер Радикальної партії Олег Ляшко та його фактична дружина Росіта Сайранен придбали нерухомості приблизно на 20 млн грн, офіційно не маючи в своєму розпорядженні жодного бізнесу. Лідер РПЛ, при цьому, може бути причетний до тендерних махінацій при закупівлі за державні кошти пожежної техніки.

 

1501 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери