Понеділок, 15 травня 2017 08:26

Масштабна кібератака: реакція світу

В результаті масштабної хакерської атаки вірус-вимагач WanaCrpytor 2.0 вразив більше 57 тисяч комп’ютерів в усьому світі. Про це повідомив спеціаліст з кібербезпеки антивірусної компанії «Avast» Якуб Кроустек.

 

«Ми спостерігали масове розповсюдження вірусу WanaCrypt0r 2.0 (WCry). За нашими даними, вимагачі в основному орієнтовані на Росію, Україну та Тайвань, але вони також успішно атакували великі установи інших країн - лікарні в Англії та іспанську телекомунікаційну компанію Telefonica», - повідомив Кроустек.

Повідомляється, що вірус змінює розширення вражених файлів на . WNCRY, згідно чого заражений файл виглядає як «назва_файлу.jpg.WNCRY». В Avast підтвердили, що хакери вимагали викуп в розмірі 300 доларів біткоінами (електронна валюта, номінал одного біткоіна - близько 600 доларів США).

Хакери дають установам три дні для виплати кіберкоштів. Інакше вимагачі погрожують поставити комп’ютери «на лічильник», й ціна за повернення даних, зростатиме вдвічі. У разі несплати, після тижневого терміну, організації втратять дані назавжди.

Незабаром після хакерських атак міністри фінансів та глави центральних банків Великої сімки домовились про спільну боротьбу зі зростаючою загрозою майбутніх кібератак.

За інформацією Reuters, фінансові лідери країн G7 ведуть переговори на дводенній зустрічі в місті Барі, на південному сході Італії, яка проходить напередодні саміту країн Великої сімки. На ній було повідомлено про необхідність спільного використання практичних методів швидкого визначення вразливих місць в фінансовій системі світу. Та підкреслено важливість ефективних заходів для оцінки будь-якої кібербезпеки між окремим фінансовими інститутами на галузями.

«Ми визнаємо, що кіберінциденти представляють велику загрозу для наших економік та що необхідні відповідні заходи політики в масштабах всієї економіки», - йдеться у повідомленні.

За даними російських ЗМІ, в країні вірус вже атакував комп’ютери співробітників «Мегафону», Міністерства внутрішніх справ та Слідчого комітету Росії в кількох регіонах. Офіційно в МВС Росії скасовують інформацію про зараження.

Про вражені вірусом українські інституції, інформація поки не надходила.

5888 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери