Четвер, 20 квітня 2017 15:02

Плюси та мінуси уряду Гройсмана

ФотоИнформ-UA

Оцінку результатів роботи уряду Гройсмана дав short.media.
В цілому Світовий банк оцінив досягнуті в 2016 показники в українській економіці досить позитивно. Ріст ВВП за рік склав 2,3%. Це, звичайно, небагато, але краще, ніж нічого, - аналізує В'ячеслав Шутенко.

Згідно з останніми статистичними даними, за результатами 2016 року індекс споживчих цін в Україні склав 112,4%. Це досить високий рівень інфляції, особливо, якщо врахувати величезний «стрибок» цін у 2015 (143,3%). Слід зазначити, що зростання індексу споживчих цін продовжується і в цьому році, - зазначає експерт.

За 2016 обсяги українського експорту скоротились на 4,6% і склали $36,3 млрд. А обсяг імпорту зріс на ті самі 4,6% і склав вже $39,2 млрд.

У 2016 в економіку України з країн світу надійшло $4,4 млрд прямих іноземних інвестицій. На тлі системного виведення іноземного капіталу з України протягом попередніх двох років такі показники є непоганим досягненням. Слід лише зазначити, що третина з $4,4 млрд , а це 1,7 млрд. доларів, надійшли з Російської Федерації.

Середній рівень зарплати по країні на кінець грудня 2016-го року, склав 6475 грн. Це на 33% більше, ніж у січні 2016-го. Проте не варто забувати про низку факторів: значний ріст цін у попередніх та 2016 роках, новий спосіб розрахунку ціни на газ і зростання тарифів на тепло для населення. Як результат українська сім’я сьогодні витрачає від 30 до 50% своїх доходів на оплату комунальних послуг, - підсумовує В'ячеслав Шутенко.

ВИСНОВКИ

Позитив:

  • ріст середнього рівня з/п по країні

  • незначний, але позитивний темп росту ВВП

  • надходження іноземного капіталу в економіку

Негатив:

  • зменшення обсягів експорту

  • знецінення гривні

  • низький рівень купівельної спроможності українців

Країна зробила перші кроки для виходу з рецесії, проте їх ще недостатньо і про відчутне покращення соціально-економічного стану говорити не можна, - пише автор.

2343 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери