Понеділок, 27 лютого 2017 07:12

Головний біль. Болгарський “Темпалгін” знову заборонений

У лютому в Україні знову введено заборону на продаж та зберігання знеболюючого “Темпалгін”, виробництва АТ Софарма (Болгарія). Цю інформацію  підтвердила  Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Але причину відмови від препарату її представники не назвали.

"Я не можу поки точно сказати, що це пов'язано з можливою підробкою. По базі - не бачу", - уточнили в прес-службі відомства.

Нагадаємо,  препарат “Темпалгін”  широко застосовується при головному та зубному болі, лікування невралгії, застуді та інфекційних захворюваннях.

В Україні знову заборонили продаж знеболювального “Темпалгін”. Це пігулки Болгарського виробництва АТ “Софарма”, які досить часто  призначають українськихм пацієнтам.

Що цікаво. Згідно інформації поданої на офіційногму сайті Держлікслужби України, в переліку розпоряджень, “Темпалгін” забороняють досить часто. Востаннє тимчасова заборона на продаж та зберігання, була введена у 2016 році. Тим часом деякі українські ЗМІ поширили  не підтверджену інформацію, що  під час обшуків, “Темпалгін” було виявлено на безліцензійних складах https://www.epravda.com.ua/news/2017/02/20/621543/

Кореспондент “Кий-Інфо” зв”язався телефоном із прес-службою Держлікслужби України, однак причину заборони нам не пояснили.

Зазначимо, що замість болгарсього знеболювальниого лікарі часто призначають “Ібупрофен” - препарат подібної дії. Навіть пошукова система Google дає підказку: “разом з ”Темпалгін” часто шукають “Ібупрофен”. Не важко з”ясувати, кому саме  належить виробництво цих ліків в Україні? Вуаля! Це ВАТ “Концерн Стирол”. Адреса потужностей: Україна, Донецька область, м. Горлівка. Кінцевий бенефінціарний власник- Дмитро Фірташ!

Так, безумовно, ці ліки виробляють й інші підприємства. Через бойові дії на Сході “Концерн Стірол” не працює на всі 100 відсотків, та за данними Мінюсту діяльність підприємства “не перебуває в стані припинення”.

То чи немає в подібних заборонах лікарських засобів лобіювання інтересів відомих олігархів? Питання лишається відкритим.

Михайло Рюхов

“Кий-Інфо”

1 коментар

  • Коментувати Les П'ятниця, 11 серпня 2017 19:03 Автор Les

    It's difficult to find knowledgeable people for this subject, but you seem
    like you know what you're talking about! Thanks

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери