Понеділок, 15 січня 2018 12:03

Найкращі розслідування 2017 року

Про податкові фокуси Nike, корупційні схеми у Конго та “райські папери”.

Команда журналістів-розслідувачів проекту Russiangate підбила підсумки 2017 року визначивши найкращі переклади розслідувань іноземних викривачів. Сім розслідувань - отримали знання найкращих.

Кейс Лумумби

Пулітцер за розслідування «Смертельне знеболююче»

Податкові фокуси Nike

«Райські папери»: таємниці кабінету Glencore

Офшорні гуру: обійти податки на літаки і яхти? Легко!

Колишній прокурор Венесуели: «У мене є докази корупції Мадуро»

Хочеться вкрасти? Обережно: Лібор Міхалек все бачить

ТОП-3 від журналістів-розслідувачів проекту Russiangate.

Кейс Лумумби«The Lumumba Papers» - розслідування про те, як Президент Демократичної Республіки Конго і його наближені особи контролюють всю економіку країни через мережу компаній.

Жан-Жак Лумумба працював у «Bank République Démocratique du Congo» і почав помічати тіньові оборудки. Одержувачем грошей виявилася місцева компанія «EGAL» та Національна виборча комісія. Лумумбі вдалось багато про що дізнатись - йому загрожують, і він тікає до Європи. І звідти передає журналістам внутрішні документи банку.

Завдяки Лумумбі, журналісти бельгійської газети «Le Soir» показали корупційні схеми, шляхи нелегального фінансування, та масштаби внутрішніх розкрадань у Конго.

Пулітцер за розслідування: смертельне знеболююче

Історія від Еріка Айри з газети «The Charleston Gazette-Mail», який в 2017 році отримав Пулітцерівську премію за краще розслідування. Він виявив, що найбільші фармацевтичні компанії США продають медичні препарати, які викликають звикання, в аптеки маленьких міст. Фармацевтичне управління, яке повинно контролювати потік небезпечних речовин, закриває очі на зростаючу кількість смертей від передозування.

Податкові фокуси Nike

Розслідування, як найбільший виробник спортивного одягу ухилявся від податків за допомогою офшорів, провів Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів. У ньому розповідається, як «Nike» розподіляла мільярдні прибутки між дочірніми компаніями, щоб уникнути високих європейських податків.

Про решту розслідувань детально  на сайті Russiangate. 
 

4727 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери