П'ятниця, 06 жовтня 2017 10:39

“Зняв мантію і взявся за бізнес”. Та ще й який!

Загоруйко Віталій Володимирович – суддя Апеляційного суду Київської області у відставці. У вересні 2016-го, у віці 52-ох років, пішов зі служби не дочекавшись виходу на пенсію. І знаєте на що він проміняв суддівське крісло – на фермерські уподобання. Вочевидь вирішивши наслідувати чи то власного тестя, чи римського імператора Діоклетіана, що захопився вирощуванням капусти. Загоруйко теж, одразу після звільнення, став співзасновником ФГ «Лада-Сва» і зараз вирощує сільськогосподарські культури, розводить овець, кіз і навіть виробляє морозиво. Для цього його дружина орендувала кілька земельних ділянок, витративши на них ТРИ з половиною мільйона гривень, згідно власної е-декларації.

 

А ще зовсім недавно, Віталій Загоруйко був відомий своїми резонансними суддівськими рішеннями. Мало хто знає, але це саме він виносив вирок після Скнилівської трагедії, у який загинуло 77 чоловік, зокрема 28 дітей. Тоді, Апеляційний військовий суд, у якому працював Загоруйко, покарав десять військовослужбовців причетних до трагедії, але виправдав чотирьох генералів, хоча останні брали безпосередню участь в організації авіашоу.

За даними системи YouControl бізнес екс-суддя відкрив не сам, а разом з дружиною, 16-річним сином, своєю матір’ю, батьками дружини і навіть тіткою дружини. Хоча для новоспеченого агронома Загоруйка, сімейна справа – щось геть нове. От його дружина, Людмила Андрієвська, на цій справі вже «собаку з’їла». Саме вона посіла посаду керівника у фермерському господарстві «Лада-Сва», але виявилось, що це не основне місце її «працевлаштування".

В серпні цього року Андрієвська стала депутатом Чернігівської облради від фракції «Наш край». До слова, в неї вже був аналогічний досвід роботи. У 2011 році Чернігівська преса назвала пані Андрієвську першою красунею облради, до якої на той час вона входила від Соціалістичної партії. У 2015 році, займаючи подібну посаду у Прилуцькому районі, Чернігівської області, дружина Загоруйка запам’яталася тим, що голосувала у Раді за свого сусіда, депутата Дідуру, щонайменше 8 разів.

Але все було б надто просто, якби Людмила Андрієвська займалася виключно кнопкодавством. Ні, вона бере активну участь у політичному житті: контролює проходження навчання військовослужбовців та захищає районні школи від закриття. В неї залишається вдосталь часу, щоб вести власний бізнес у вже згаданій «Лада-Сва» і займати посаду фінансового директора у компанії свого батька ТОВ «Крок-Укрзалізбуд», що також займається розведенням худоби та вирощуванням культур.

Тесть екс-судді, Михайло Володимирович Андрієвський - енергійніший за власну доньку. Він відслужив льотчиком-випробувачем 32 роки, а на пенсії почав займатися власною справою. У свої вісімдесят, Михайло Володимирович керівник двох компаній ТОВ «КРОК-АГРО» і ТОВ «Крок-Укрзалізбуд», співзасновник «Лада-Сва», позафракційний депутат Прилуцької районної ради, «Благодійник року - 2013» на Чернігівщині та активіст Аграрного союзу України, нагороджений «Почесною відзнакою». І на «пенсію», на відміну від Загоруйка, не збирається.

Хоча бізнес сім’ї - не новий (досвідчений господар-тесть Михайло Андрієвський заснував власну справу ще у 1998 році), але вихід Загоруйка на пенсію, якимось дивовижним чином співпав з покращенням матеріального становища сім’ї. Вдумайтесь, дружина екс-судді, згідно довідки з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно, взяла в оренду НА ПІВСТОЛІТТЯ - 8 земельних ділянок. І зуміла владнати усі вісім справ в один день – 4 березня 2016 року.

  1. Від 09.03.2016 в оренді строком на 49 років земельна ділянка, для ведення фермерського господарства. Площа: 20 га. Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р., сщ/рада. Малодівицька.

  2. Від 04.03.2016 в оренді строком на 49 років земельна ділянка, для ведення фермерського господарства. Площа: 69.3 га. Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р., с/рада. Білорічицька.

  3. Від 04.03.2016 в оренді строком на 49 років земельна ділянка, для ведення фермерського господарства. Площа: 79.9. Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р., с/рада. Білорічицька.

  4. Від 04.03.2016 в оренді строком на 49 років земельна ділянка, для ведення фермерського господарства. Площа: 18 га. Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р., с/рада. Мазківська.

  5. Від 04.03.2016 в оренді строком на 49 років земельна ділянка, для ведення фермерського господарства. Площа: 30 га. Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р., с/рада. Мазківська.

  6. Від 04.03.2016 в оренді строком на 49 років земельна ділянка, для ведення фермерського господарства. Площа: 12.6 га. Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р., сщ/рада. Малодівицька.

  7. Від 04.03.2016 в оренді строком на 49 років земельна ділянка, для ведення фермерського господарства. Площа: 3.4 га. Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р., сщ/рада. Малодівицька.

  8. Від 04.03.2016 в оренді строком на 49 років земельна ділянка, для ведення фермерського господарства. Площа: 25 га. Адреса: Чернігівська обл., Прилуцький р., сщ/рада. Мазківська.

Сумарна площа орендованої землі дорівнює 258 га., а це площа князівства Монако разом із Ватиканом!

Але в електронній декларації за 2016 рік чиновниця Андрієвська, чомусь навела зовсім інші цифри. За її версією вона орендувала у Чернігівській області лише 186 гектарів. Це звичайно вже трохи менше за Монако, але більше, ніж Ватикан у чотири рази. Проте ми здивуємо вас ще більше, якщо скажемо, що в е-декларації її чоловіка, екс-судді Загоруйка про це взагалі не сказано ані слова!

Історія родинної справи – вражає. Орендувати площу невеличкої країни пані Людмила почала за місяць до того, як її чоловік Віталій Володимирович написав заяву про відставку. Через півроку, у вересні 2016-го, обидві родини Загоруйко та Андрієвські відкрили спільний бізнес. Звичайно, що до справи долучили і сина, Михайла Віталійовича Загоруйка, який на той час вже володів, а не просто орендував, 20000 м² землі у тій самій Чернігівській області.

Взагалі гектари землі на Чернігівщині, це сімейна традиція: кожен у сім’ї Загоруйків має у власності українську земельку. Тим більш, що для Загоруйка та Андрієвської вона обійшлися зовсім недорого. Незважаючи на складні часи та зазвичай високі ціни на землю, пані Андрієвська зуміла знайти того, хто тричі продавав по 2 гектари суддівській родині ЗА ОДНУ ГРИВНЮ! Принаймні так зазначено у е-декларації чиновниці.

Чому Загоруйко вирішив не афішувати земельні володіння дружини у власній декларації – питання. Адже його до цього зобов’язує закон. Малоймовірно, що суддя Апеляційного суду не знав про необхідність та відповідальність за подання неправдивих даних.

Натомість, чому його дружина вирішила приховати декілька значних земельних ділянок, ще можна пояснити. Не вказана у декларації Людмили земля, була не найбільшою (70 га), проте найдорожчою. Згідно її звітності, вона оплатила наперед за 25 років оренду 186-ти гектарів, витративши на це ТРИ з половиною мільйони гривень.

Але даруйте! Щоб мати таку суму їй та її чоловіку потрібно було працювати щонайменше 3 роки. Весь цей час заробляючи стільки, скільки вони отримували у 2016 році, за декларацією Андрієвської. Щоб накопичити стільки коштів, суддя та його дружина мали не витрачати гроші ані на їжу, ані на відпочинок, ані на утримання тих ділянок, якими володіють.

А якби пані Андрієвська згадала у е-декларації ще про одну ділянку, біля села Білорічиця, важкі часи для родини тривали б ще 3 - 4 роки. Натомість, навіть після шалених витрат на землю, Загоруйко у відставці мандрує Європою, критикує у себе на Facebook міланські готелі, та насолоджується тришаровим празьким пивом.

А його син навчається в одній з найдорожчих приватних шкіл Києва Meridian International School, про що екс-суддя також вирішив повідомити в себе на Facebook. Вартість року навчання у такому закладі складає 8000-9000 євро.

Звідки у сім’ї колишнього апеляційного судді такий невичерпний бюджет – залишається питанням, адже кредитів ані він, ані його дружина не брали.

Юридичний відділ «Центру медіарозслідувань “Булава” вже подав заяву до НАЗК з метою проведення повної перевірки е-декларації Віталія Загоруйко.

634 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери