Середа, 04 жовтня 2017 15:40

Аграрний дерибан

Хрещатик – ласий шматок для будь-якого ресторатора. І це зрозуміло. Адже вкладені кошти повернуться досить швидко, та й репутаційні зиски для закладу громадського харчування, що розташовується в центрі столиці, чималі. Відтак, не дивно, що бізнесмени, жадаючи заволодіти вартісними квадратними метрами, вдаються до неймовірних хитрощів та схем, вплутуючи у це десятки підставних осіб, створюючи компанії-прокладки та залучаючись підтримкою українських можновладців, яких, зазвичай, цікавить лише розмір власної кишені.

Здається, що оборудки із державною нерухомістю провертаються десь в далеких та малонаселених пунктах. Але як це часто буває, ми навіть не помічаємо того, що відбувається у нас під носом.

Так сталось із Міністерством аграрної політики та продовольства України. Турист, що хоч раз був в центрі столиці, обов’язково проходив повз це відомство, і навряд чи задумувався над тим, що в стінах органу, який повинен опікуватись українським селом, дерибаниться державна квадратура.

А тепер по суті. 8 лютого 2011 року Мінагро видає наказ №40, згідно з яким, безоплатно передає на баланс підпорядкованому собі державному підприємству «Агроінвест» нежитлову будівлю, загальною площею 11 646 кв.м., за адресою вул. Хрещатик 24. Це не викликає жодних підозр, оскільки передати свою територію на баланс підприємства, яке фактично і так здійснює обслуговування цих приміщень, загальноприйнята практика, що зменшує кількість паперової тяганини, в якій українські чиновники – світові лідери.

Однак, вже 7 листопада 2013 року Міністерство повертає будівлю собі. У відповідному розпорядженні Кабінету Міністрів України, підписаному Миколою Азаровим, площа будівлі, що повернулась на баланс Мінагро, менша на 516,6 кв.м., аніж була передана 2 роками раніше!

Зрозуміло, що частина будівлі не могла просто зникнути, а отже перебуває в чужій власності. І ми розшукали, в чиїй та чому!

Вся справа в тому, що заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ігор Якубович, як і сам екс-міністр Микола Присяжнюк, вирішили провести незаконну приватизацію чималої частини будівлі відомства на користь компанії, що надає послуги у сфері громадського харчування. І їм це вдалось. Втягнувши в злочинну оборудку посадових осіб регіонального відділення фонду державного майна України (РВ ФДМУ) та представників ТОВ «Консалтинговий центр «Макрон», які здійснювали оцінку нерухомості, чиновники домоглись приватизації частини будівлі, що належить народу України.

З цією метою було створено ТОВ «КПШ», яке вже 13 жовтня 2011 року укладає договір №5978 щодо оренди нежитлового приміщення площею 516,6 кв.м., а через півроку звертається до РВ ФДМУ по м. Києву з проханням приватизації орендованих приміщень. Зрештою, всупереч закону, адже нежитлові приміщення, в яких розташовані органи державної влади, не підлягають приватизації, Фонд державного майна України видає наказ, в якому надає дозвіл на привласнення частини будівлі сільськогосподарського відомства.

 

Щоб не переобтяжувати читача юридичними тонкощами цієї афери, ми задіяли весь юридичний відділ інформаційного агентства та дійшли до офшорних рахунків у Панамі. Звернемо увагу на те, що схема із приватизації державного майна була надзвичайно продумана. Крок за кроком її фігуранти перепродували приміщення іншим компаніям, в керівний склад яких завчасно вводили своїх «наглядачів», а після цього, ліквідовували підприємства, які вже виконали свою роль в оборудці.

Наприклад, ТОВ «КПШ» перепродує приміщення ТОВ «ППМГ», де в обох компаніях фігурує прізвище Очкас Юлії Анатоліївни, а схема виявляється настільки закрученою, що навіть тут знаходиться корупційна складова. ТОВ «КПШ» придбало 516,6 кв.м. нежитлової будівлі за 13 054 800 грн., а продало за 16 000 000 млн. грн. Зважаючи на те, що в керівному складі усіх компаній були «свої» люди, такі як Соколан Н.І. чи Смирнова І.В., зрозуміло, що чиновники усіх рівнів поповнили свій капітал, а ось втратила від цього лише територіальна громада м. Києва.

Звісно, після усіх дій, було ліквідовано не лише ТОВ «КПШ», а й державне підприємство «Агроінвест». А функції обслуговування Міністерства перейшли до новоствореного ДП «Спецагро», про яке ми ще обов’язково згадаємо у майбутніх публікаціях.

Щодо частини будівлі, то сьогодні – це власність ТОВ «ППМГ», яке, в свою чергу, здає це приміщення в оренду ТОВ «Глав Пив Трест». Не зважаючи на те, що приміщення арештоване, там і сьогодні провадить діяльність один із відомих та недешевих закладів громадського харчування.

На щастя, після Революції Гідності, Київська обласна прокуратура виявила цю злочинну схему приватизації, та вже здійснює заходи щодо притягнення задіяних в оборудці осіб до відповідальності. Та не варто очікувати на швидке покарання обвинувачених, адже, наприклад, екс-міністр Присяжнюк, маючи подвійне громадянство, перебуває в Угорщині. А, зважаючи на останні заяви від угорських політиків, на тлі прийняття Україною освітньої реформи, його екстрадиція видається малоймовірною. Інший фігурант справи, заступник міністра Якубович, ще з 2015 року перебуває у міжнародному розшуку Інтерполу, який досі не може його «розшукати». Та й з іншими обвинуваченими обставини складаються не найкращим чином.

Однак, є те, що можливо змінити вже зараз – повернути незаконно приватизовані метри у власність держави. Сьогодні чітко зрозуміло, що схема була спланована, а ті, хто і досі отримує прибутки від використання приміщення на Хрещатику, безпосередньо пов’язані із чиновниками-втікачами. І, якщо вдалось повернути у державну власність резиденцію колишнього президента, то поновлення справедливості у справі, що має чітко виражений злочинний характер, не повинно призвести до особливих ускладнень.

У правоохоронних органах нам повідомили, що всі необхідні матеріали по цій справі зібрані та найближчим часом будуть передані до суду. В свою чергу, ми звертаємось до органів прокуратури, з метою повернути громаді Києва те, що вже декілька років приносить незаконний прибуток фахівцям із дерибану державного майна.

Сергій Савінцев

266 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери