П'ятниця, 21 липня 2017 15:13

Колишнього заступника голови Адміністрації президента Януковича підозрюють у підробці документів та декларуванні недостовірних даних

Повідомлення про підозру в приховуванні паспорту, підробку та використання підроблених офіційних документів, а також декларування недостовірних свідчень, колишньому заступнику голови АП Юрію Чмирю, підписав прокурор Сумської області, - написала прес-секретар Генпрокуратури Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.

 

За її даними, досудовим розслідуванням встановлено, що після втечі Януковича у підозрюваного, який на момент кровавих подій Революціі гідності обіймав посаду заступника голови Адміністрації президента (з метою приховати велику кількість правових угод з дорогим майном) виник злочинний намір на отримання нового паспорту громадянина України.

Реалізуючи задумане, колишній високопосадовець звернувся з заявою про нібито втрату паспорту за своєю необережністю, на підставі чого отримав новий документ, що засвідчує особу. А в подальшому використовував так званий втрачений паспорт для здійснення юридично значимих нотаріальних дій.

Крім того, Сарган відмітила «усвідомлюючи, що наявність великої кількості нерухомості у доньки буде мати значний громадський резонанс та негативно відіб“ється на його політичному іміджі, Чмирь не вказав її як члена родини та не вписав до декларації, хоча в ході слідства зібрано достатньо доказів того, що вони мешкали та мешкають разом. А, отже, пов’язані спільним побутом.

Прес-секретар Генпрокурора відмітила, що в декларації Чмиря не вказані 9 квартир та 3 паркомісця в столиці, прибуток від продажу нерухомості та корпоративні права двох товариств з обмеженою відповідальністю. В цілому 20-річна непрацююча донька підозрюваного має у власності нерухоме майно та корпоративні права на суму близько 40 млн грн.

«Дії колишнього високопосадовця кваліфіковані за ч. 1 ст. 357, ч.1,4 ст. 358 (підробка та використання свідомо підробленого документу) та ст. 3661 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

Як повідомляє Лариса Сарган, Юрій Чмирь не прибув на позов прокуратури. Повідомлення про підозру вручено слідчими Сумської області в Києві встановленим законом способом, тобто, керівнику ЖЕК та адвокату підозрюваного. Оскільки двері квартири протягом дня ніхто не відчинив.

Прокуратура вже готує клопотання до суду щодо обрання депутату Сумської облради запобіжного заходу.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери