Вівторок, 17 жовтня 2017 14:55

Мораторій не діє. Історичний Київ забудовується.

Місто Київ, територія історичної місцевості столиці, що зветься “Звіринцем”. У часи Київської Русі тут знаходилась резиденція київських князів, тому  кожен метр цієї заповідної території – безцінний. Але наші співвітчизники думають інакше. На сайтах з продажу нерухомості можна знайти чимало оголошень про продаж тут земельних ділянок. Приміром, по вулиці Мічуріна, про яку ми згодом ще нагадаємо.

Самі бачите, тутешня земля мільйони гривень. Хоча більша частина вулиці входить до 200 метрової зони, яку забудовувати неможна. Згідно Постанови Верховної Ради України від 13.01.2009 року №850-VI «Про невідкладні заходи зі збереження територіальної цілісності Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України». Неподалік і сам  розарій Національного ботанічного саду.

У це важко повірити але фактів відкритих, протизаконних дій та посягань на землі заповідного фонду – предостатньо. Тож спробуємо коротко, з посиланнями на документи, розібратися з тим, що відбувається.

Невловимі документи

У 2009 році  Верховна Рада  України спробувала хоч якось вберегти від забудови прилеглу до ботанічного саду територію та сам ботсад. 13 січня вступила в дію постанова №850-VI, що мала “накласти вето” на будь-яке будівництво у 200-т метровій смузі навколо захисної зони.

Було розроблене спеціальне Положення, а постанова мала бути доопрацьована Кабміном та завірена у КМДА, міськраді, Держгеокадастрі та інших установах, однак цього досі не зроблено! Вісім років документи “гуляють” по владних установах. А спритники тим часом швиденько порозкуповували усі можливі земельні ділянки, що межують із ботсадом  у столичній історичній місцевості “Звіринець”.

На запит наших журналістів, КМДА надала документи з яких зрозуміло, що у липні цього року проект Положення не надходив до Департаменту земельних ресурсів

На фото: відповідь з департаменту  земельних ресурсів 06.07.2017 р.

Також у червні цього року, знизало плечима головне управління Держгеокадастру, мовляв, до них також ніяких документів не надходило.

У серпні цього року міськрада відповіла на запит депутату Київради Денису Москалю, що Проект положення не погодили ще три міністерства. А міська Рада взагалі ніякої документації в очі не бачила. 

Однак, мораторій все одно чинний і порушувати його вимоги не можна. Щоправда штучне затягування процедури його остаточного затвердження говорять лиш про те, що міські чиновники більше зацікавлені продавати дороговартісну землю на Печерських пагорбах, аніж відстоювати засади моралі та законності.

Відібрати Національний ботанічний сад

Складається враження, що Київська міська рада з одного боку ніби працює належним чином, реагуючи на порушення забудовника (про що мова піде згодом), з іншого боку має зовсім інші наміри. Зокрема у відповіді на запит нашим журналістам йдеться про те, що 11.07.2017 року КМДА звернулась до Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана, щодо передачі обох столичних ботсадів у свою власність!

Місто від імені відповідних інституцій апелювало, мовляв, благоустрій в ботсадах поганий, люди скаржаться і таке інше. Можна подумати, що коли ботсади національного значення заберуть від Національної академії наук і віддадуть міським чинушам – все одразу піде, як по маслу! Безумовно, почувши про таке, керівництво НАН України невідкладно звернулось до Володимира Гройсмана з проханням сприяти вирішенню питання та з поясненням, що передавати подібні обʼєкти, мʼяко кажучи не годиться. 

Щоправда Фонд держмайна України нам відповів, запевнивши, що нічого передаватись  не буде.

Незаконне будівництво

Натомість, на вулиці Мічуріна, 44,  вже кілька років поспіль, триває абсолютно незаконна забудова. Ділянка входить до так званої захисної зони на яку накладено мораторій, що забороняє будь-які подібні дії.

На фото: м.Київ, вул. Мічуріна, ділянка 44.


Про багатоповерхівку у серці Києва, влітку цього року, неодноразово говорили ЗМІ, а на наших колег із телеканалу  «ZIK», що приїхали відзняти репортаж за цією адресою, було скоєно напад. 

На вул. Мічуріна, 44, відбулась вже не одна акція протесту. Активісти пов’язують скандальну забудову екс-нардепом Олександром Дубовим - вихідцем з Одещини.

І справді, згідно даних, які ми отримали з Державного реєстру прав на нерухоме майно, стала вимальовуватись непрозора схемка. Землю двічі перепродали, нині власником є офшорна компанія “ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП”, зареєстрована  у Сполученому Королівстві Великобританії та Північній Ірландії, 17 Юніон Стріт, DD1 4BG, Шотландія.

Продав цю землю (згідно інформації аналітичної системи YouControl).  такий собі Антон Іванович Якуш, з міста Ізмаїл, Одеської області. До того ж виявилось, що він володіє компанією   ТОВ "ДРІМСІМ",    адреса м. Київ, вулиця Княжий Затон, 9, оф 369. А за цією адресою зареєстровано ще понад 150 фірм, більшість з яких - офшорні.

Таким чином істинного власника “сховали”, будівництво процвітає всупереч тому, що на нього немає жодних дозвільних документів. На підтвердження цього Київська міська рада надала нашим журналістам копії відповідей з  департаментів,  вищезгаданому депутату Київради Денису Москалю, що теж займається вивченням цієї проблеми.

 

 

Що ж виходить: ніхто дозвіл на будівництво не давав, а воно триває. З огляду на це, нас здивувала відповідь Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища, мовляв, провели частково демонтаж незаконно встановленої  огорожі. Але насправді огорожа якою була – такою є до сьогодні.

Виходить, що МАФи зносити по Києву не складно, а коли громадські активісти зачепили бізнес-інтереси впливових людей, то краще сховати голову в пісок. Хоча міська рада нам відповіла, що знає про порушення і звертається скрізь куди тільки може.

 

Наразі юридичний відділ ГО “Центр медіарозслідувань “Булава” виявив ряд порушень, як з боку забудовника, так і бездіяльних місцевих чиновників. Зокрема:

1. Порушено цільове призначення земельної ділянки. Її відведено для будівництва і обслуговування житлового будинку (присадибна ділянка), а не для зведення багатоквартирного житлового будинку.
2. Порушено дію мораторію. Тобто забудова відбувається за 150 метрів від меж земельної ділянки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України. На цій земельній ділянці взагалі заборонено будь-яке будівництво, оскільки дана вона належить до земель рекреаційного призначення. (Постанова Верховної Ради від 13.01.2009 року №850-VI).
3.  Порушено норми генерального плану та детального плану території,
4. Будівництво не погоджено з Департаментом земельних ресурсів КМДА, який надає право на виділення земельних ділянок та забудову.

До того ж юридичний відділ ГО “Центр медіарозслідувань “Булава” виявив ще 5-ть порушень, по яких вже підготовлено відповідні заяви у правоохоронні органи та органи, що здійснюють нагляд по цих питаннях.

Під час написання матеріалу використано сайти: Міністерства юстиції України, НАЗК,  Держгеокадастру,  аналітичної системи YouControl, порталу державних послуг IGov, та інших відкритих баз даних.

Михайло Рюхов


223 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери