Середа, 13 вересня 2017 15:32

Як "листоноша" в деклараційний круїз відправився

Сполучення Одеса - Вінниця останнім часом стало чи не найпопулярнішим напрямком для подорожей. 8 вересня премєр-міністр України піклувався про спрощення митного контролю для вживаних європейських автівок, відкриваючи в Одесі, так званий, «АвтоХАБ». А вже наступного дня, Володимир Гройсман, разом із громадою міста та Президентом, святкував 654-ту річницю міста Вінниця.

Але залізниця вже так влаштована, що потяги курсують в обидва боки, і, щоб повернутись з Одеси, потрібно виїхати з Вінниці, а в більшості випадків, ще й зробити пересадку в столиці. Так було і з премєр-мінстром України, і з паном Порошенко, так сталось і з «морським голубом» Ігорем Ткачуком.

З 25 травня 2017 року Ігор Віталійович Ткачук обіймає посаду начальника Одеської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», попередньо покинувши крісло в.о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта».

В пресі точиться чимало дискусій стосовно того, за які заслуги Ткачука в «Укрпошті» його було призначено на нову, не менш стратегічно важливу для України посаду. Однак нас зацікавило інше. Лише в 2017 році Ігор Віталійович заповнив 4 декларації та подав їх до Національного агентства з питань запобігання корупції. І, якщо за сумлінність подання відповідних документів чиновника можна лише похвалити, то їх вміст щонайменше дивує.

24 травня 2017 року, перед звільненням з ДП «Одеський морський торговельний порт», Ткачук подає декларацію за 5 місяців поточного року, а вже на наступний ранок, 25 травня, звітує перед НАЗК за попередній 2016 рік цього вимагає законодавство при поданні своєї кандидатури на посаду начальника державного підприємства" Адміністрація морських портів України", яку, зрештою, з того самого дня Ткачук і обіймає.

Перше, що кидається в очі, це відсутність будь-яких задекларованих земельних ділянок у 2017 році. Фактично, Ткачук звільняється з попереднього місця праці без 4 414 кв.м. земельних угідь,

які вже у декларації, поданій наступного ранку зявляються.

 

До речі, у формі змін, що була подана також 24 числа (на 6 хвилин раніше основного звіту за 2017 рік), не зазначено куди «зникла» значна земельна територія чиновника.

Натомість, у 2017 році, родина Ткачуків дозволила собі придбати 2 нових автівки (одразу зазначимо, що це не вживані авто, розмитнені через нещодавно відкритий «АвтоХАБ»). Сам Ткачук пересідає за кермо новенького ToyotaLandCruiser, 2017 року випуску, а в графі транспортних засобів його дружини, з’являється Lexus бізнес-класу. Вартість рухомого майна складає понад 4 млн. грн. Звідки у держслужбовця кошти для купівлі таких вартісних авто? До речі, придбані вони були з різницею у 4 дні!

Так, у Ігоря Ткачука задекларований чималий дохід з основного місця праці: протягом січня-травня 2017 року він отримав 1 610 619 грн. зарплатні, але навіть цієї суми, разом із окладом дружини, було б недостатньо для придбання позашляховиків.

До речі, про зарплату. В декларації за 2016 рік Ігор Віталійович вказує, що отримав 702 163 грн. як винагороду за роботу в «Укрпошті». Зважаючи на те, що у вересні цього ж року Ткачук отримує місце директора Одеського морського торгового порту, навіть за найзваженішими підрахунками можна зрозуміти, що «головний листоноша» України отримував приблизно по 80 тисяч гривень щомісяця. Однак, ще в квітні 2016 року, на запит Інформаційної агенції «УНІАН», «Укрпошта» надала відповідь, що в.о. генерального директора цього стратегічно важливого підприємства, яким в той час і був Ткачук, отримував лише 22 931 грн, з яких посадовий оклад становив 10 665 грн. Тож, хто збрехав? «Укрпошта» чи сам Ткачук?

Читач може подумати, що у чиновників рівня Ігоря Віталійовича завжди є готівка та рахунки в іноземній валюті, на використання яких він може посилатись, коли громадськість почне задавати незручні питання щодо способу життя можновладця. І читач не помилиться! Такі рахунки дійсно є. І не лише у голови сімейства, а й в членів його родини також. Однак, їх накопичення або ж залишаються незмінними в задекларованих документах, або ж лише збільшуються.

Наприклад, задекларована у 2017 році сума коштів готівкою в Ігоря Ткачука та його дружини на 350 тисяч гривень більша, аніж в аналогічному пункті декларації за 2016 рік. Тобто чиновник, не лише не витрачав особистих збережень на придбання авто, а ще й зміг накопичити свій капітал. Окрім цього, Ткачуки змогли таку ж саму суму позичити третім особам. Між іншим, станом на 24 травня 2017 року «треті особи» винні Ткачукам понад 6 000 000 грн., який борг зараз – важко уявити.

Усі вищеперелічені факти випливають лише з відкритих джерел, що доступні кожному українцю. Що може відкритись суспільству, якщо копнути глибше в землю Ткачуків, яка дивним чином зникла із декларацій, невідомо. Зрозуміло одне – залишати ці кричущі факти поза увагою антикорупційних відомств було б відвертим нехтуванням свого громадянського обов’язку.

Саме тому юридичний відділ ГО «Центр медіарозслідувань «Булава» скерував відповідний запит щодо перевірки статків чиновника до правоохоронних органів.

Хтозна, можливо саме завдяки нашій з Вами небайдужості, пан Ткачук, разом з усією своєю родиною, придбає квитки на швидкісний потяг № 798, і вже у своїй рідній Вінниці почне «жити-по-новому».

Аналіз проводився з використанням системи «YOUCONTROL».

Сергій Савінцев

195 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Партнери